Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Decyzja matki

W razie niepewności lub niechęci matki decydujące znaczenie ma stanowisko otoczenia, a przede wszystkim lekarza i jego pomocnic: akuszerki lub pielęgniarki. Lekarz musi jednak sam być mocno i niewzruszenie przekonany o prawdziwości powyższych twierdzeń, gdyż tylko wtedy może zdobyć należyty posłuch i przezwyciężyć wszystkie wysuwane przeszkody.

Często można spotkać najdziwaczniejsze zlecenia higieniczne, udzielane karmicielkom przez osoby mało do tego powołane. Le-karze często nie zajmują zdecydowanego stanowiska w tej ważnej sprawie higieny matki karmiącej, ograniczając się do przepisania tego lub innego, mniej lub bardziej reklamowanego środka mleko- pędnego (lactogogum) dużej ilości mleka, zupek mącznych lub mlecznych itp. Przeciętna matka, dbająca o dostarczenie swemu dziecku dostatecznej ilości pokarmu i idąca za tymi wskazówkami, formalnie wlewa w siebie mleko, zupki, a nawet piwo. Po pewnym czasie spożywa te rzeczy z przymusem, prawie ze wstrętem, w wyniku zaś często nadmiernie tyje, a równocześnie zmniejsza się ilość pokarmu.

Należy więc podkreślić z całym naciskiem, że nie ma środka farmaceutycznego, który by można uważać za rzeczywiście mleko- pędny. Jedynie pewnym środkiem zabezpieczającym dostateczną wydajność gruczołów mlekowych jest (obok stanu psychicznego matki i podniety gruczołów przez ssanie) prowadzenie możliwie higienicznego trybu życia w warunkach, do jakich przywykł ustrój karmicielki. A więc żywienie dostateczne pod względem ilościowym i jakościowym z uwzględnieniem przede wszystkim białka, witamin i związków mineralnych jak dla kobiety w okresie ciąży. W trosce

Jedna odpowiedź na „Decyzja matki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *