Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Kobiety pracujące

o zdrowie mas pracujących Rząd Polski Ludowej otacza szczególną opieką lekarską oraz higieniczno-sanitarną kobiety pracujące umożliwiając im w miarę potrzeby zmianę rodzaju pracy, przystosowaną do ich stanu zdrowia.

Uwzględnienie witamin jest ważne nie tylko dla organizmu matki, ale również celem zapewnienia dostatecznej ich ilości w po-karmie. W razie niedoboru witamin organizm matki uwzględnia przede wszystkim swoje własne potrzeby – szkodę ponosi głównie dziecko. Jest to zachowanie się zupełnie odmienne od wzmianko-wanego już w czasie ciąży, w której przebiegu potrzeby płodu są uwzględniane kosztem zdrowia matki (odnosi się to głównie do związków mineralnych).

W sprawie żywienia matki należy jeszcze nadmienić, że nie ma powodu do zakazywania matce spożywania pewnych jarzyn, i Hormonem wywołującym i podtrzymującym czynność gruczołów mlecznych jest prolaktyna wytwarzana przez przysadkę. W przypadkach niedostatecznej ilości pokarmu można też podawać ten hormon. Stosowanie go na większą skalę wymaga jednak jeszcze dalszych badań i opracowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *