Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Mleko oślicy

Najbardziej zbliżone w swym składzie do pokarmu kobiecego jest mleko oślicy z tego powodu było ono też często używane we Francji do sztucznego żywienia niemowląt nie tylko zdrowych, lecz i z zaburzeniami w odżywianiu. U nas jednak nie wchodzi to prawie zupełnie w rachubę ze względu na niemożność otrzymania tego gatunku mleka.

Mleko kozie odbiega już znaczniej od składu pokarmu kobiecego, znajduje ono jednak wielu zwolenników polecających używanie go w dietetyce niemowląt ze względów, o których będzie mowa w jednym z następnych rozdziałów. Zobaczymy jednak, że te korzyści nie równoważą wad mleka koziego, a poza tym można je używać, jeśli się to uważa za wskazane, w poszczególnych tylko przypadkach, nie można by jednak otrzymać go w dostatecznej ilości do wyżywienia wszystkich niemowląt pozbawionych pokarmu kobiecego.

Znaczenie praktyczne ma więc tylko mleko krowie, zawierające dużo więcej białka i soli, a mniej cukru niż pokarm kobiecy. Te różnice ilościowe pogłębiają się jeszcze bardziej, gdy weźmiemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *