Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Nadmiar białka

Nadmiar białka, który występuje w razie podawania dużych ilości pełnego mleka krowiego, jest również szkodliwy, gdyż staje się ono wtedy źródłem energii: obarcza ustrój zbytnią pracą i powoduje niekiedy u niemowląt podwyższenie ciepłoty ciała, zwłaszcza w razie jednoczesnego niedostatecznego dostarczania wody.

Tłuszcz w pokarmie kobiecym pokrywa około 50% całego zapo-trzebowania energetycznego: 100 gramów pokarmu zawiera 3,7 g tłuszczu, 100 nemów „ „ 3,7X13,5 = około 50 nemów w postaci

tłuszczu. Zwykle używane mieszanki zawierają znacznie mniejszy odsetek tłuszczu, równoważony częściowo lub całkowicie przez dodanie węglowodanów. Jak wiadomo, zamiana ta jest zupełnie dopuszczalna z punktu widzenia energetycznego, tylko liczba ogólna kalorii lub nemów musi przy tym pozostać niezmieniona. Powinno się to jednak odbywać tylko w pewnych granicach, gdyż w warunkach zwykłych znaczne uszczuplenie tłuszczu w pożywieniu (jak to się dzieje w razie żywienia ulubionymi mączkami) odbija się ujemnie na stanie ogólnym dziecka, a przede wszystkim na jego odporności jest to bowiem głodzenie jakościowe, połączone z brakiem pewnych czynników dopełniających, zawartych w tłuszczach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *