Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Niedostateczna ilość pokarmu

Niedostateczna ilość pokarmu, niezależnie od przyczyn tego faktu, stanowi pewne niebezpieczeństwo dla niemowlęcia, gdyż po-ciąga często za sobą odstawienie dziecka od piersi i przejście na żywienie sztuczne, zwłaszcza gdy matka do tego dąży, a lekarz nie przeciwstawia się jej kategorycznie.

Zupełne pozbawienie dziecka korzyści związanych z karmie-niem piersią jest postępowaniem bezwzględnie błędnym – musimy to sobie powiedzieć jasno i otwarcie. Postępowaniem jedynie słusz-nym jest zastosowanie żywienia mieszanego.

Podejrzenie co do małej ilości pokarmu w danym przypadku może powstać przez spostrzeganie czynności gruczołów mlekowych albo też na podstawie objawów występujących u dziecka. Matka nie czuje wtedy zwykłego napięcia w piersiach, uciśnięcie ich powoduje wypływanie tylko skąpych ilości pokarmu. Dziecko jest niespokojne, plącze dużo bezpośrednio po karmieniu i podczas całej przerwy między posiłkami w późniejszym czasie często zmniejsza się ruchliwość, dziecko ma ruchy powolne, jest apatyczne, przyrost wragi jest niedostateczny, ciemiączko jest słabo napięte,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *