Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Odciąganie nadmiaru pokarmu

albo wreszcie przez odciąganie nadmiaru pokarmu, ręcznie lub za pomocą pompki, przed przyłożeniem niemowlęcia do piersi. W wielu przypadkach można się ograniczyć do wykonywania tego przed dwoma pierwszymi karmieniami po nocnej przerwie, gdyż

wtedy ilość pokarmu jest największa. Jeżeli to nie wystarcza, mu-simy powtarzać ten zabieg również przed dalszymi posiłkami. Ściąganie pewnej ilości pokarmu jest zwykle skuteczniejsze niż skrócenie czasu karmienia, gdyż w razie dużego nadmiaru pokarmu niemowlę przejada się już w ciągu kilku minut.

-2. W wielu przypadkach przekarmienie niemowlę-cia jest ściśle złączone z bardzo często po-pełnianym błędem w technice karmienia, polegającym na nieprzestrzeganiu określonych godzin posiłków. Dziecko otrzymuje pierś przy każdej okazji, a zwłaszcza wtedy, gdy zapłacze, „dla uspokojenia“. Postępowanie to jest oparte na mylnym założeniu, że każdy krzyk niemowlęcia jest bezwzględnym objawem głodu. Stwarza się wtedy błędne koło: niemowlę płacze wskutek przeciążenia przewodu pokarmowego (zwiększona fermentacja, gazy, kolki) daje to powód nierozsądnej karmicielce do ponownego karmienia, co oczywiście powoduje nasilenie powyższych objawów itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *