Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Omówienie najważniejszych chorób

Rozpoznanie: Inaniłio, athrepsia, exsiccosis, dyspepsia. Powodem spożywania niedostatecznej ilości pokarmu może być również zbyt mala liczba posiłków na dobę. Małe niemowlę przykładane do piersi tylko 5 razy na dobę nie przybiera dostatecznie na wadze i wykazuje wszystkie objawy niedożywienia, co ustępuje niezwłocznie po zwiększeniu liczby posiłków do 7-8 na dobę. Niemowlę to nie było w stanie wyssać lub spożyć większej ilości pokarmu jednorazowo, co wobec małej liczby posiłków powodowało głodzenie.

W pozostałych przypadkach głodzenia niemowlęcia przy piersi należy zastosować żywienie mieszane na okres przejściowy aż do usunięcia niedoboru pokarmu przez odpowiednie zlecenia lub też na stałe, gdy tego wymagają warunki.

B. ZABURZENIA W ODŻYWIANIU NIEMOWLĘCIA KARMIO-NEGO PIERSIĄ, POWSTAŁE WSKUTEK ZADZIAŁANIA RÓŻ-NYCH SZKODLIWOŚCI NIEZWIĄZANYCH Z ŻYWIENIEM Ogólne zaburzenia w odżywianiu i zaburzenia przewodu pokar-mowego mogą wystąpić również wtedy, gdy ustrój niemowlęcia ulega uszkodzeniu zadziałaniem jakiejkolwiek szkodliwości nie mającej nic wspólnego z żywieniem. A więc zakażenie, gdzie-kolwiek umiejscowione, przegrzanie, brak powietrza, oziębienie i tym podobne czynniki, które zmniejszając odporność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *