Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Opory niemowlęcia

Wprowadzenie tej zmiany spotyka się często ze zdecydowanym oporem niemowlęcia konsekwentne postępowanie i niezrażanie się trudnościami prowadzi jednak zawsze do celu. Trudność polega w dużym stopniu na tym, że niemowlę musi się nauczyć łykać tę papkę początkowo trzyma ją w buzi, nie wiedząc co z nią zrobić. Poza tym ważnym czynnikiem jest niewątpliwie zetknięcie się nie-mowlęcia po raz pierwszy z odmiennym wrażeniem smakowym oraz zasadniczo inny niż dotychczas sposób otrzymywania pożywienia – niemowlę niepokoi się początkowo faktem wysuwania łyżeczki z ust, nie ma ono przecież pewności, czy łyżeczka powróci, czy też pożywienie już się skończyło.

Jak widzimy z powyższego obliczenia, kaszka przygotowana w ten sposób zawiera w jednostce wagi dwukrotnie większą wartość odżywczą niż pokarm kobiecy lub mleko krowie jest pożywieniem dwuwartościowym. Umożliwia to dostarczenie niemowlęciu dostatecznej ilości materiału budulcowego i energetycznego w mniejszej objętości.

Ostatnio często zastępujemy kaszkę papka z kartoTli (purée), gdyż nie są one tak jednostronnym składnikiem pożywienia jak kaszka i zawierają prócz mączki związki mineralne i pewną ilość witaminy C, zwłaszcza gdy są gotowane w łupinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *