Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Podawanie atropiny

W przypadkach jeszcze uporczywszych rozpoczynamy szybko podawanie atropiny lub jej przetworów, według podanej niżej recepty, pilnie bacząc na występowanie objawów zatrucia, jak rozszerzenie źrenic, suchość jamy ustnej, zaczerwienienie twarzy itd. Rozpoczynamy od dawki malej, zwiększając ją stopniowo w razie potrzeby.

Wynik jest często bardzo szybki i utrzymuje się nawet po zaprzestaniu podawania atropiny. W leczeniu domowym, gdy nie chcemy przepisać atropiny, możemy ją zastąpić mniej trującą eumi- dryną (azotan metyloatropiny):

Środkiem pomocniczym, dającym niekiedy dobre wyniki, jest płukanie żołądka przed pierwszym posiłkiem rannym lub nawet częściej. Płukać można rozczynem fizjologicznym soli, wodą karls- badzką lub też 1-2°/o roztworem anestyzyny z dodatkiem gumy arabskiej (10°/o). Wprowadzenie cienkiego zgłębnika przez nos, jak również i przepłukiwanie nie sprawia zwykle żadnej trudności u niemowląt. Podczas wyjmowania zgłębnika należy pamiętać

o mocnym zaciśnięciu go, aby uniknąć wypływania zawartości, co mogłoby spowodować bardzo niepożądane zachłyśnięcie się dziecka. Działanie przepłukiwań żołądka polega na usuwaniu zalegającej treści i śluzu, co wpływa dodatnio na zmniejszenie pobudliwości błony śluzowej żołądka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *