Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Podawanie jarzyn

Faktem często niepokojącym matki w pierwszym czasie podawania jarzyn jest to, że „dziecko moje nie trawi marchwi, gdyż ukazuje się ona w stolcach w takim stanie, w jakim ją dziecko zjadło“. Zdarza się to rzeczywiście dość często, nie może być jed-nak w żadnym razie powodem zaniechania podawania marchwi, do czego matki zwykle wtedy dążą. W stolcu ukazuje się nie strawiona, drobna tylko część spożytej marchwi, co nie ma żadnego znaczenia.

Nie należy się też niepokoić faktem, że w pierwszym czasie podawania jarzyn, nawet w postaci pożywienia jednowartościowe- go, występują niekiedy przejściowe wypróżnienia nieco luźniejsze. Nie wpływa to zwykle ujemnie ani na stan ogólny dziecka, ani na przyrost wagi.

Jednocześnie z wprowadzeniem tej zmiany jednego posiłku przy piersi na powyższy obiadek, przedłużamy następującą po nim przerwę do 4 godzin. Dziecko samo przedłuża też zwykle przerwy pozostałe (niekiedy nawet już przed tą zmianą), tak że w tym czasie liczba posiłków zmniejsza się zwykle do 6-5 na dobę, przy czym zwiększa się, oczywiście, odpowiednio porcja jednorazowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *