Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Pożywienie

Pożywienie bowiem takie jest wtedy niewystarczające zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Nie wystarcza ono ilościowo, gdyż trudno pokryć całe zapotrzebowanie przez spożycie tak stosunkowo mało skoncentrowanego pożywienia, jakim jest po-karm albo też ilość spożytego pokarmu musi być tak duża, że obarcza nadmiernie przewód pokarmowy – ilość płynu na dobę nie powinna przekroczyć 800-900 g. Pokarm jako wyłączne pożywienie w tym wieku niemowlęcia nie wystarcza również pod względem jakościowym, zawiera bowiem zbyt mało związków mineralnych, przede wszystkim żelaza, oraz różnych dopełniających czynników odżywczych, witamin itp. Wyrazem tego jest znana ogólnie niedokrwistość niemowląt pozostających zbyt długo przy piersi.

Dokarmianie zastępcze niemowlęcia rozpoczynamy zwykle w 4 lub 5′ miesiącach życia. Rozpoczynamy od zamiany jednego karmienia piersią, najlepiej w porze południowej, na papkę z kaszki następująco przygotowanej.

Papkę tę podaje się niemowlęciu łyżeczką. Rozpoczynamy od połowy powyższej ilości, zwiększając w miarę potrzeby aż do pełnej porcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *