Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Przewód pokarmowy

mentacyjnych w przewodzie pokarmowym z wszystkimi tylokrotnie już omawianymi skutkami wysuwa się tutaj na plan pierwszy. Aby zapobiec temu, zaleca się stosowanie jednego z przetworów białkowych (laktosan, czyli kazeinian wapnia) 2-3-4 razy dziennie po 0,5 do 1,5 w 5-10 g zestrzykniętego mleka przed karmieniem ‚. Jednocześnie należy unikać przekarmiania tych dzieci oznaczając dokładnie ilość pożywienia odpowiednio do wyłożonych zasad, unikać przegrzewania zalecając częste odkrywanie niemowlęcia celem „wywietrzenia“ skóry. Nie należy oczekiwać natychmiastowego wpływu tych zabiegów na czynność przewodu pokarmowego i na stan ogólny: lekarz, a za nim matka muszą się uzbroić w pewną cierpliwość i nie stosować co kilka dni lub nawet codziennie innych zabiegów. Po upływie pewnego czasu następuje w większości przypadków oczekiwana poprawa. Dzieci nalane

i tęgie tego typu wymagają wcześniejszego niż zwykle rozpoczęcia dożywiania, a zwłaszcza podawania jarzyn i soków jarzynowych.

W każdym razie należy w takich przypadkach unikać schema-tycznego postępowania, wyrażającego się najczęściej w zmniejsze-niu ilości pożywienia na podstawie błędnego założenia, że chodzi tu zawsze o przekarmianie. Takie „leczenie“ musi mieć skutki nie-pożądane, gdyż osłabia te wrażliwe ustroje niemowlęce, skutkiem czego objawy kliniczne mogą się nawet nasilać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *