Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Przykładamy niemowlę do piersi

W żywieniu mieszanym (w przeciwieństwie do okresu odłącza-nia od piersi) przykładamy niemowlę do piersi tak często jak w-wyłącznym karmieniu piersią i następnie uzupełniamy każdy taki posiłek mieszanką. Jeśli niedobór jest nieznaczny, to mieszankę z mleka krowiego można wlewać ostrożnie łyżeczką do ust dziecka. Przy pewnej wprawie możemy w ten sposób dokarmiać nawet małe niemowlęta. Ten sposób dożywiania nie powoduje tak łatwo zniechęcenia do ssania piersi jak podawanie buteleczki. Jeśli ilość płynu, który musimy podawać poza pokarmem, jest dość duża, możemy stosować tylko buteleczkę pilnie bacząc, by otwór w smoczku był bardzo mały – zmusza to dziecko do większej pracy podczas ssania.

Przykład: Noworodek 10-dniowy z długością ciemieniowo-siedzeniową, 33 cm, którego dobowa liczba nemów powinna wynosić mniej więcej 500 (4 do

decynemów na cm5 powierzchni jelit), wypija na dobę 300 g pokarmu, czyli 300 nemów. Brakującą liczbę 200 nemów musimy mu dostarczyć w postaci jednej z mieszanek mleka krowiego jeśli będzie to mieszanka jednowartościowa, to dodatek ten wyniesie 200 g, co wobec 7 posiłków da jednorazowy dodatek około 30 g. Zwykle jednak pierwsze dwa posiłki po nocnej przerwie są obfitsze od następnych dokarmianie potrzebne jest tylko podczas posiłków następnych. Schemat żywienia byłby więc w takim przypadku następujący:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *