Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Ssanie

Podczas ssania dziecko nie powinno pozostawać w pozycji poziomej (ryc. 15), lecz musi leżeć ukośnie z nóżkami ułożonymi niżej od główki. Zmniejsza się- w ten sposób ilość powietrza połykanego przez dziecko. Ssanie w pozycji możliwie pionowej wpływa dodatnio na kształtowanie się szczęki dolnej, co jest nie-zbędne do należytego rozwoju uzębienia i do prawidłowego rozwoju czynności oddychania.

Ogólnie znana jest konieczność umożliwienia dziecku oddy-chania przez nosek podczas ssania. Zatkanie noska wskutek przyciśnięcia twarzy niemowlęcia do piersi zmusza je do przerwania ssania celem nabrania powietrza. Konieczne jest więc uciśnięcie palcem tej części piersi, która przylegałaby do noska (ryc. 16).

Wreszcie wspominamy jeszcze o tym, że nie każde niemowlę donoszone, nie mówiąc już o wcześniakach, umie ssać od razu podczas pierwszego przystawienia do piersi – odruch ssania nie jest

jeszcze w tych razach dostatecznie wykształcony. Należy pamiętać tej możliwości cierpliwym i systematycznym przykładaniem dziecka osiąga się jednak pożądany skutek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *