Strony internetowe
    System reklamy Test
Kategorie

Znaczny wzrost choliny w pocie

Jak znaczne zmiany zachodzą pod tym względem w organizmie kobiety podczas miesiączkowania, tego dowodzi również znaczny wzrost choliny w pocie, dochodzący do kilkudziesięciokrotnej wartości zwykłej.

piersi ujawnia się często samoistnym wyciekaniem pokarmu obfi-tym strumieniem nawet po lekkim ucisku oraz podczas ssania, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku minut. Przyglądając się niemowlęciu słyszymy, że połyka ono głośno i bardzo często, że puszcza od cźasu do czasu brodawkę, aby złapać powietrze. Bezpośrednio po ssaniu, a zwłaszcza po zmianie położenia, z ust niemowlęcia wylewa się pewna ilość jeszcze nie ściętego pokarmu – niemowlę zrzuca. Nie są to rzeczywiste wymioty, gdyż nie ma charakterystycznych innych objawów, a przede wszystkim pewnego wysiłku, lecz ma się wrażenie jakby zwykłego wylewania się płynu z przepełnionego naczynia. Poza tym w przerwie pomiędzy karmieniami występują czasami wymioty, liczba wypróżnień ‚jest większa niż zwykle, stolce są wolne, kwaśne, zawierają mniej lub więcej śluzu, spoistość ich jest mniej równomierna, grudkowata. Przyrost wagi jest dobry, dzieci te są nawet często bardzo tęgie, zwłaszcza w miesiącach późniejszych tkanki są jednak mniej jędrne niż zwykle. U dzieci ze skazą wysiękową (neuroartretyczną) występują łatwo objawy skórne, jak wyprysk twarzy, umiejscowiony przede wszystkim na policzkach, ciemieniucha (seborrhoea capitis), wyprzenia, wyprv.sk na całym tułowiu, liszaj pokrzywkowaty (prurigo stro- pliulus) itd.

Stosunkowo nieznaczne nasilenie tych obiawów ze strony prze-wodu pokarmowego z jeszcze mniejszym wpływem na stan ogólny i przyrost wagi wskazują na to, że ustrój niemowlecia daje sobie dobrze radę z tym nadmiarem pożywienia, innymi słowy stwierdzamy, że jego tolerancja na pokarm kobiecy jest bardzo duża. Obliczenie ilości pokarmu, która dzieci te wypijają w ciągu doby, wykazuje liczby znacznie wyższe od przeciętnych norm dla danego wieku i wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *